Lajmet e fundit

E Diel, 20 Prill 14

Rukola për detoksifikim të organizmit

Rukola për detoksifikim të organizmit

Rukolla është perime e gjelbër shumë specifike, pak me shije byberi, me gjethe. Është tepër e shëndetshme, shumë lehtë mund të kultivohet edhe në...

Lamtumirë gastritit me manaferra

Lamtumirë gastritit me manaferra

Manaferrat e shijshme ndihmojë në parandalimin e inflamacionit të stomakut. Për të bërë të njohur këtë dobi të re të këtyre frutave ka shërbyer...

Si të luftojmë pagjumësinë dhe të flemë të qetë pa ilaçe?

Si të luftojmë pagjumësinë dhe të flemë të qetë pa ilaçe?

Çdokush që vuan nga gjumi i keq, e di se po bën një jetë të mjerueshme. Dhe shifrat po rriten me shpejtësi. Sipas botimit...

Vitamina B12 ndihmon trajtimin e depresionit

Vitamina B12 ndihmon trajtimin e depresionit

Vitamina B12 ndihmon personat të cilët janë në depresion ta kalojnë më lehtë këtë gjendje me anë të terapisë. Studiuesit finlandezë kanë analizuar qindra...

Ja çfarë nuk dini për bananen

Ja çfarë nuk dini për bananen

Pas leximit te këtyre rreshtave te mëposhtëm, me siguri që bananen do ta shihni me ndryshe. Banania përmban tre lloje sheqernash natyrale, sukrozë, fruktozë...

Çifti kosovar martohen në aeroplan

Çifti kosovar martohen në aeroplan

Traditat shqiptare, dita- ditës po harrohen. Tupanat e daullet, rrallë herë po ndëgjohen, ndërsa edhe dasmoret për disa vende janë të papërshtatshëm, siç është...

A është e mundur të vdesësh nga një zemër e “thyer”?

A është e mundur të vdesësh nga një zemër e “thyer”?

Në vitin 1986 një grua 44-vjeçare u shtrua në spital sepse nuk ndihej mirë gjatë gjithë ditës. Ajo ndjente një dhimbje dërrmuese në kraharor,...

Gabimet më të shpeshta gjatë përdorimit të barnave

Gabimet më të shpeshta gjatë përdorimit të barnave

Një hulumtim i realizuar kohë më parë ka treguar se 46 për qind të njerëzve nuk e dinë se si t’i marrin me rregull...

Ortodoncia moderne – aparatet ortodontike fikse

Ortodoncia moderne – aparatet ortodontike fikse

Me kalimin e kohës studiuesit dhe shkencëtarët e kësaj fushe e kanë përmirësuar dukshëm teknologjinë e aparateve ortodontike fikse, në shtetet perëndimore pothuajse nuk...


Gjoksi i vogël, shkaktarët dhe trajtimi natyral

Gjoksi i vogël, shkaktarët dhe trajtimi natyral

Trashëgimia gjenetike dhe ndryshimet hormonale janë faktorët kryesor prapa gjinjve të vegjël të një femre. Por, ka disa hapa të tjerë që mund të...

Tre pyetje dhe përgjigje për testet e shtatzënisë

Tre pyetje dhe përgjigje për testet e shtatzënisë

A jeni të gatshme të kuptoni nëse jeni shtatzënë? Testet e shtatzënisë të cilat mund t’i përdorni në shtëpi janë të saktë që nga...

Tetë shenja që tregojnë se partneri është i palumtur me ju

Tetë shenja që tregojnë se partneri është i palumtur me ju

Mendoni se partneri është i lumtur? Mbase i keni injoruar disa shenja të cilët tregojnë që parteri juaj është i palumtur. 1. Shpesh është...

Mënyra për të larguar rrudhat midis vetullave dhe ballit!

Mënyra për të larguar rrudhat midis vetullave dhe ballit!

Askujt nuk i pëlqejnë “rrudhat e ngrysjes”, ato, që shfaqen midis vetullave. Të padëshirueshme janë dhe rrudhat horizontale, që shfaqen sa herë që ju...

Pse kosi duhet konsumuar çdo ditë?

Pse kosi duhet konsumuar çdo ditë?

Kosi është ushqimi që dietologët sugjerojnë se duhet ngrënë çdo ditë. Ka shumë vlera si dhe elementë apo ushqyes të lartë. Për më tepër,...

3 shenjat më seksipile të horoskopit!

3 shenjat më seksipile të horoskopit!

Misteri me të cilin janë të rrethuar askënd nuk e lë indiferent, ndërkaq më e mira nga të gjithë ato që i posedojnë janë:...

Pse çokolata është e mirë për shëndetin e femrës

Pse çokolata është e mirë për shëndetin e femrës

Herën tjetër kur të ia mësyni një rendi çokolate, mos u ndjeni fajtore, pasi ajo mund të jetë shumë e mirë për shëndetin tonë....

Çfarë shihni në ëndrra? Ja shpjegimet për 10 ëndrrat më të shpeshta!

Çfarë shihni në ëndrra? Ja shpjegimet për 10 ëndrrat më të shpeshta!

Në traditën shqiptare thonë se “çfarë flet ditën, sheh ëndërr natën”! Megjithatë, edhe shkencëtarët pranojnë se në ëndrra mund të fshihen disa sekrete, sidomos...

Më pak peshë, më të mbrojtur nga kanceri prostatës

Më pak peshë, më të mbrojtur nga kanceri prostatës

Të qenit një mashkull i mbipeshë shton rrezikun për të zhvilluar kancerin e prostatës, tregojnë disa studime të realizuara kohë më parë. Studiuesit kanë...

Si ta dalloni mjaltin e vërtetë?

Si ta dalloni mjaltin e vërtetë?

Mjalti është një ushqim natyral dhe i shëndetshëm, i cili përmban shumë minerale dhe vitamina, aminoacide dhe acide organike. Janë të pakta ushqimet që...

8 fjali që gjithmonë e tërheqin vëmendjen e tij

8 fjali që gjithmonë e tërheqin vëmendjen e tij

Në rutinën e përditshme, përkundër të gjitha obligimeve jetësore, shpeshherë pa dashur hyn edhe raporti me partnerin. Ju duhet ta freskoni lidhjen tuaj, pa...

Lidhjet sponsoruese

Lajme në një vend

GRID.AL - bën organizimin, grupimin, rangimin dhe shfaq përmbajtjet nga ueb faqet shqiptare.

www.grid.al
Award-Winning Movies

Independent and Audience Favorites Now Available!

www.cinequest.org
Wholesale Mobile Phones

$90 - $130/pc & Free Shipping. Great Deals on Unlocked Cell Phones

DHgate.com
Babai i Angelina Jolie: Ju rrëfej lidhjen tonë me shqiptarët

Babai i Angelina Jolie: Ju rrëfej lidhjen tonë me shqiptarët

Aktori Amerikan John Voight, ylli i kinematografisë hollivudiane, flet për bashkëpunimin e tij me aktorët shqiptarë, John dhe Jim Belushi. Babai i aktores së...

Zdravko Çoliç “ndan” Danin me festivalin mbarëkombëtar “Kënga ime”

Zdravko Çoliç “ndan” Danin me festivalin mbarëkombëtar “Kënga ime”

Sipas Ramadan Krasniqit, “nëse muzika nuk ka gjuhë, ose është gjuhë unikale botërore, Zdravko Çoliç e asnjë artist tjetër serb deri sot, nuk patën...

Diellza Kolgeci: Do të bëja foto nudo dhe filma erotikë

Diellza Kolgeci: Do të bëja foto nudo dhe filma erotikë

Bukuroshja shqiptare, Diellza Kolgeci, ka deklaruar së fundmi në emisionin “Prite të Gjelbrën” në Radio 21 se ajo do të bënte pa problem foto...

Kenan Imirzalioglu: Roli i Ezelit, fiksim i jetës time

Kenan Imirzalioglu: Roli i Ezelit, fiksim i jetës time

Kenan në një intervistë të fundit ka folur edhe mbi rolin e tij tek Ezel, se çfarë ka lënë gjurmë roli në jetën e...

VIDEO: Leonora Jakupi me videoklip të ri – “Vajza e Kojshisë”

VIDEO: Leonora Jakupi me videoklip të ri – “Vajza e Kojshisë”

Leonora Jakupi ka publikuar videoklipin e saj të ri, të këngës së titulluar “Vajza e Kojshisë”. Leonora si gjithmonë me shumë sharm e një...

Familja

VIDEO: Buzëqeshja e vajzës 14-muajshe që dëgjon për herë të parë

VIDEO: Buzëqeshja e vajzës 14-muajshe që dëgjon për herë të parë

Kur prindërit e Kloes së vogël zbuluan se fëmija i tyre ishte i shurdhër janë përpjekur që në fillim, që ta vënë të dëgjojë...

Familja

Fakte që nuk i keni ditur për binjakët

Fakte që nuk i keni ditur për binjakët

Meqë binjakët janë shtuar në masë, le të ndalemi në disa fakte interesante për ta. Binjakët mund t’i kenë etërit e ndryshëm biologjik Qentë...