Maskë për largimin e akneve dhe pikave të zeza 9 Komente

Postuar më 27 May 2011 në ora 10:26pm

Probleme me aknet? Mos u shqetësoni, sot do t’ju tregojmë mënyrat për t’i eleminuar ato. Nëse jeni në moshë adoleshente, apo nëse e keni kaluar para disa vitesh, sigurisht që dëshironi shumë të eleminoni njeherë e mirë këto akne të bezdisura. Ja një maskë të cilën mund ta përdorni në shtëpi dhe është shumë efikase.

Përbërësit për realizimin e kësaj maske natyrale gjenden lehtlsisht në shtëpite tuaja, lëngu i gjysëm kokrre limoni dhe gjysëm gote kos. Limoni dhe kosi kane veçori të veçanta dhe në të njëjtën kohë ushqyese. Në një enë hidhni kosin dhe shtrydhni gjysmën e limonit. Perzijini mire për disa minuta.

Më pas aplikoni produktin e përftuar në fytyrë. Mbajeni në qetësi për rreth 20 minuta, më pas mund ta shpërlani fytyrën me ujë të vokët. Fshihni fytyrën me peshqir dhe më pas aplikoni një krem hidratues, specifik për fytyrën tuaj.
Duke e aplikuar këtë maskë për të paktën dy herë në javë, do të shihni se aknet dhe pikat e zeza do të zdhuken shpejt.Vajza, provojeni për ta besuar!

Lidhje të ngjashme

9 Komente

 1. LadyINA

  gjera koti jan keto,,,,,as nuk vlejn fare edhe qesht me e rendsishmja se nvaret cila fytyt i pranon kto lloj crema……………..Nqe e provon niher  BEHET ASHTU SI THOT KTU apo…..kot fare

 2. gerta

  a o e domshme per lekure nese perdoret 1 muj
  nese jo 1 muj a bon 3 jav ose 2??
  Faleminderit shum!!:D

 3. e nese bon me e dit qysh munem me i hek edhe kokrrat e bardha sidalin ne fytyr ne menyr me te leht ne shtepit tona nese bon mena treguuu.
  flm.

 4. po nese bon ma konkretisht qysh duhet me shkru se une po e lypi po nuk po e gjoj 
  flm

Komento