Dieta 33 ditëshe 2 Komente

Postuar më 23 Oct 2011 në ora 1:32pm

Dietë e lehtë dhe efikase. Meny e thjeshtë, të cilën mund ta praktikoni 33 ditë. Çdo ditë hani vetëm atë që është dhënë më poshtë.

Dieta 33 ditëshe

Në këtë propozim, parashihet ushqim për njëmbëdhjetë ditë, pas përfundimit është e nevojshme ta përsëritni edhe dy herë, kështu që dieta do të zgjasë një muaj. Për një rezultat më të mirë hani deri në orën gjashtë.

Gjatë dietës mund të pini kafe dhe çaj në sasi të pakufizuara, me sheqer sipas dëshirës suaj, edhe pse më mirë është të pini ujë të zakonshëm.

 1. Perime të ziera pa vaj
 2. Supë perimesh
 3. Patate të ziera
 4. Jogurt
 5. Vezë të ziera (deri në nëntë vezë)
 6. Fruta të ndryshme
 7. Supë shtëpie
 8. Perime të ndryshme të ziera
 9. Oriz i zierë
 10. Fruta të ndryshme
 11. Patate të ziera + jogurt

 

Lidhje të ngjashme

2 Komente

 1. ina

  sa kilogram mund ti humbasesh me kete diete?

 2. Femina

  Nuk kemi ndonje te dhene se sa kilogram mund te humben me kete diete. 
  Ju flm per mirekuptimin

Komento