Vaji i ullirit, ushqyesi më i mirë për flokët31 Komente

Postuar më 22 Pri 2012 në ora 11:50am

Nëse doni që flokët tuaj të jenë të shëndetshëm, atëherë aplikoni në ta vajin e ullirit. Për vetëm 9 ditë mund të keni flokë me volum, shkëlqim dhe të bukur. Pas aplikimit në flokë, vaji i ullirit lihet në qetësi për disa orë dhe vetëm për disa ditë do të merrni rezultatin që kërkonit.

Për të pasur një aplikim sa më korret, ja se cila është rruga që duhet të ndiqni:

Merrni një enë dhe në të shtoni pak vaj ulliri me masë që të mbulojë të gjithë flokun tuaj dhe me të i lyeni flokët. Këtë masë e mbani për disa orë në kokë.

Më efikase është kur masa mbahet në kokë për më shumë orë. Pastaj i shpërlani mirë e mirë që të mos ju mbetet vaji në kokë.

Kjo proçedurë zgjat 9 ditë dhe ju lë të shihni ndryshim të menjëhershëm të gjendjës së flokut tuaj.

Lidhje të ngjashme

31 Komente

 1. nese mundet te me tregoni a nxehet ne temperatur vaji i ullirit se nuk e kuptoj ate qe shkruan PASI TE ARRIJ NJE TEMP. MESATARE ju lutem

 2. gerta

  ju lutem mund te me tregoni nese do e aplikojme masken per 9 dite rradhazi? 

 3. a ndikon vaji i ullirit ne shtimin e flokeve te reja a vetem  te kemi floke te shendoshe

  • Vaji ullirit ushqen floket dhe u jep shkelqim. Ushqyerja e flokeve ndikon edhe ne rritjen dhe permiresimin e flokut. Por ndikojne edhe shume faktore te tjere nga te cilat bie floku.. si qe eshte uji, shamponet e ndryshem, regjimi i ushqimit, stresi, etj..

 4. sara

  kam 3 dit qe e perdori sipas kshillave te juaja vajin e ullirit i lyej floket,skam kurfar ndryshimi,ndoshta asht ala heret,po desha tju pyes se a shtohet gjatsia,a forcohet qimja, edhe mos ndikon diqka keq  qe i kam me ngjyr,,,ju lutem ma ktheni pgj.

  • Nuk mund te keni dem nga vaji i ullirit. Vetem se do te ushqeni floket dhe do te jene me te shendetshme, me me teper shkelqim. Sigurisht qe varet edhe kualiteti i vajit te ullirit ne perdorimin e tij per efekte maksimale. 
   Nuk ka ndonje problem nese i keni floket e me ngjyre.

   • sara

    ok shum flm… kur ti baj 9 dit qe ta perdori,jshalla do zoti qe tkem rezultat te mir,,se shum mjan dopsu floket se kam perdor shum ngjyra..ju them qe keni edhe diq per me na keshillu ju lutem mos nguroni na shkruani,se po kem nevoj per kshillat e juja…si per dieta,per flok per fytyr se si ti mirmbajm etj..flm per mirkuptim,,

 5. a ka rendesi vaji i ullirit nese esht origjinal a jo edhe a vetem 9 dit mi ly flm per mirkuptimin

 6. pasi ti shperlaj mir floket a ka nevoj qe ti laj pastaj me shampo ose sapun a diqka tjeter> faleminderit shuuum

 7. sara

  ilyej floket me vajin qe e marrim neper merkate,qe e perdori ma shum per sallata nuk e di aesht orgjinal,, aka ndikim kjo ne floket e mija,mos po i baj kot me tregoni,mos vonohi ne pgj,kthema shpejt te lutem,,,

 8. blerina

  ilyej floket me vajin qe e marrim neper merkate,qe e perdori ma shum per sallata nuk e di aesht orgjinal,, aka ndikim kjo ne floket e mija,mos po i baj kot me tregoni,mos vonohi ne pgj,kthema shpejt te lutem,,,

 9. angela

  pershendetje
  A sherben kjo edhe per floke te djegura dhe per ti rritur ato apo thjesht per shkelqim edhe asgje tjeter ?????

 10. LINA

  un e kam provu 9 dit rradhazi, e kam perfondu,,dasha me ju pyt dhe me tregoni pse si e kam perfondu prej te martes kam kromje nkry shum edhe zbokthi mu ka ba shum,,, pse me tregoni ju lutem….merrmnani parasysh pgj lthema…

 11. tina

  pershendetje jum tin adashta met pyt ikum flokt pak te shkurta por ikum shum te trasha po po kum deshir ame ndihmon vaji i ullirit memu rrit…sepse edhe 4 muaj do martohem dhe do doja te dija ado kem mundesi te me rriten bile te pakten pak ok ju pershendes ju lutem ktheni pergjigje ciaoooo

 12. po do te ju rriten me shpejt se e paremenoni

 13. ilirjona

  po mbasi ta perdorim per 9 dit a zduhet ta perdorim me apo pastaj nje her ne jav e ta lem veq 30 min ju lutem me kthnei pergjigjje un dua qe floket e mia te trashen sespe i kam shum te holla a sherben vaji ullit edhe per mos renjen e tyre

 14. une i kam ly flokt me vaj te kuxhines a ka dobi kjo ne rritjen e flokve me tregoni klm

 15. e shqetsuar

  une kam renie te flove d.th ne form te rrumbullaket a do me kishte ndihmuar mua vaji i ullirit ju lutem pre pergjigjjen

 16. aure;a

  duhet mi ly qdo dit apo nje her ne jav 

 17. ardian hyseni

  a ban te perdoret per flok te that vaji ullirit?

 18. une kam flok te rralla e mej ly me vja ullir a ma shpeshtohen  qe kam mundesi me tregu flm 

Komento