12 arsye pse duhet të filloni të hidheni me litar…

Jeni bezdisur nga ushtrimet monotone? Provoni diçka të re! Provoni të hidheni me litar. Lexojini 12 arsyet se pse është e dobishme kjo formë e stërvitjes!

 • 10 minuta hedhje me litar është e barabartë me 8 minuta vrap
 • 10 minuta hedhje me litar djeg 1.300 kalori
 • Hedhja e rregullt me litar për disa muaj me rradhë ju ndihmon të zgjateni
 • Hedhja me litar i aktivizon të gjithë muskujt
 • Gjatë hedhjes me litar gjasat për t’i lënduar nyjet janë më të ulëta sesa gjatë vrapit
 • Harxhimi i vetëm për këtë ushtrim është blerja e litarit, pastaj nuk keni harxhime shtesë
 • Hedhja me litar është mënyrë e shkëlqyeshme për stabilizimin e shtypjes së gjakut
 • Ky ushtrim është ideal si për profesionistët, poashtu edhe për fillestarët
 • Me hedhje me litar e përmirësoni fleksibilitetin e trupit
 • Me kalimin e kohës mësoheni me këtë ushtrim dhe nuk ndjeni lodhje të madhe
 • Me hedhje të rregullt me litar përmirësohet vitaliteti i muskujve në pjesën e poshtme dhe të sipërme të trupit
 • Forcohen eshtrat, me çka parandalohet paraqitja e osteoporozës./Femina.al/

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

​Si ndikon uji në humbjen e peshës

Dietë me patate: Heq pesë kg për tri ditë, por duhet të kini kujdes!