in

Humbni 15 kg në 15 ditë me këtë dietë tërësisht natyrale!

Humbni 15 kg në 15 ditë me këtë dietë tërësisht natyrale!
Po shfaqen...

Përderisa mbani këtë dietë, nuk duhet të konsumoni pije alkoolike dhe ushqime tjera, si dhe duhet ta mbani në mënyrë të saktë.

Me implementimin e kësaj diete mund të ulni 15kg në vetëm 15 ditë.

Çdo mëngjes duhet te hani 1 portokalli ose ½ grejpfrut ose një gotë limonadë pa sheqer (bërë nga gjysmë limoni) dhe një filxhan çaj pa sheqer.

Dita 1

Dreka: 1 portokall, salcë kosi dhe një vezë të zier.

Darka: dy domate apo 2 dl domate te ziera, 2 vezë të ziera dhe një trangull.

Dita 2

Dreka: një portokall, një vezë, një salcë kosi,

Darka: 125g mish i copëtuar, një domate, një portokall, një filxhan çaj pa sheqer.

Dita 3

Dreka: një portokall, një vezë e zier, një salcë kosi, 2 tranguj, një filxhan çaj pa sheqer.

Po shfaqen...

Darka: 125g mish i copëtuar, 1 portokall, një filxhan çaj.

Dita 4

Dreka: 125g djathë lopë, një domate dhe një copë tost.

Darka: mish 125g i copëtuar, dy domate, një mollë dhe një copë tost.

Dita 5

Dreka: 200g peshk ose mish, një domate dhe një tost

Darka: gjysmë kg perime si bizele, patate ose karrota, një vezë dhe një domate.

Ndërsa zbatoni këtë dietë nuk duhet të konsumoni pije me sheqer, ushqim te skuqur, ushqim të shpejtë apo ëmbëlsiraa.

Me qëllim që të humbni 15 kg në 15 ditë, e gjitha cka duhet të bëni është të jeni të durueshëm dhe të ndiqni udhëzimet e kësaj diete.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

A e keni pyetur ndonjëherë veten se si bëhen çamçakëzët? Pasi ta shihni nuk do t’i hani më…

Piu lëng domatesh për 2 muaj rresht, ndërsa rezultatet ishin mahnitëse…

Piu lëng domatesh për 2 muaj rresht, ndërsa rezultatet ishin mahnitëse…