Alkooli në kërthizë ju shëron nga shumë sëmundje!

Kjo me siguri se është një nga mënyrat më efektive të mjekësisë popullore kur është në pyetje lehtësimi nga dhimbjet. Kjo është një mënyrë e thjeshtë dhe nuk kërkon kurrfarë mundi.

Krejt çfarë nevojitet të bëni është që pak pambuk ta lagni me alkool prej 50 për qind dhe ta vendosni në kërthizë. Ky shërim shtëpiak mund t’jua lehtësojë dhimbjet dhe t’jua relaksojë trupin.

Kjo mënyrë shpesh përdoret në shërimin e infeksioneve të muskujve, gripit ose ftohjes, ndërsa që është shumë opsion më i mirë sesa ilaçet konvencionale. Herën tjetër kur të kapeni nga ftohjet apo gripi, vetëm lagni pak pambuk me alkool, dhe e lini në kërthizë.

Sigurohuni që të mos largohet nga kërthiza duke përdorur shirit ngjitës, ose thjesht mbulojeni me peshqir apo qese plastike.

Në të njëjtën mënyrë e përdorni edhe për zbutjen e dhimbjeve menstruale, vetëm shtrihuni dhe pambukun mbajeni me duart tuaja.

Për zbutjen e dhimbjeve në stomak përdorni të njëjtën mënyrë, por kësaj radhe mund t’ia shtoni edhe pak kripë pambukut dhe e vendosni mbi kërthizë.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Ja si të humbni peshë gjatë natës!

Dërrasa e kuzhinës, burim i infeksioneve