in

Arsyet pse mëngjesi është koha më e mirë për ushtrime!

Po shfaqen...

A jeni nga personat që nisni të merreni me sport dhe ushtrime në palestër dhe pas disa ditësh “dorëzoheni”?

A ndiheni të lodhur gjatë tërë ditës dhe nuk keni gjumë natën?

Zgjidhja më e mirë është të ushtroni dhe të merreni me sport në mëngjes.

Po shfaqen...

Të gjithë e dimë se nuk është aspak e lehtë të zgjohesh herët në mëngjes por më poshtë janë disa arsye se pse koha më e mirë për të ushtruar është MËNGJESI.

  • Nëse ushtroni në mëngjes, ka më shumë gjasa që kjo t’iu kthehet në shprehi
  • Do të ndiheni më energjik
  • Do të keni gjumë më të rehatshëm gjatë natës
  • Keni më shumë kontroll mbi mënyrën e të ushqyerit duke ngrënë më shumë gjëra të shëndetshme
  • Jeni më produktivë në punë
  • Metabolizmi juaj funksionon më mirë
  • Jeni më kreativë
  • Dhe pa dyshim se do të jeni më të lumtur dhe të shëndetshëm.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Vuani nga pagjumësia? Ky është ushqimi që do të përmirësojë cilësinë e gjumit tuaj!

Çaji nga qepa, karafili dhe trumza, efikas kundër gripit!