Bar veshi me mjaltë, karafila, kanellë, shafran dhe arrëmyshk… Ilaçi për shërimin e sëmundjeve femërore, madje edhe sterilitetin!

Bar veshi me mjaltë, karafila, kanellë, shafran dhe arrëmyshk për përforcimin e sistemit imunitar, shërimin e shumë sëmundjeve femërore, nxitjen e pjellorisë dhe kundër të gjitha baktereve, në veçanti esheriakoli.

Përbërësit:
  • 25 gjethe bar veshi
  • 1 kg mjaltë
  • 1 limon
  • 10 karafila
  • 1 lugë çaji kanellë pluhur
  • gjysëm luge çaji shafran i Indisë
  • arrëmyshk pluhur
Përgatitja:

25 gjethet bar veshi duhet të grihen imët, të blendohen dhe të futen në një kavanoz qelqi me 1 kg mjaltë. Lëngu i limonit, 10 karafilat, 1 lugë çaji kanellë, gjysëm lugë çaji shafran i Indisë dhe pak arrëmyshk pluhur duhet të shtohen në kavanoz.

Përbërësit duhet të përzihen me lugë druri dhe pastaj kavanozi duhet të mbyllet dhe të lihet në temperaturë dhome për 24 orë.

Të rriturit duhet të konsumojnë nga një lugë gjelle nga ky mjaltë tri herë në ditë, ndërsa fëmijët nga një lugë çaji dy herë në ditë.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Klorid magneziumi sjell benificione të shumta tek femrat!

Një karotë, një avokado dhe një kapsulë e vitaminës E është kura magjike në 20 minuta!