in ,

HAHAHAHA WOWWOW DASHURIDASHURI I INATOSURI INATOSUR

Buzë të plota, me vetëm katër hapa

Po shfaqen...

Mos e humbni shpresën nëse nuk i keni buzët si Angelina Jolie, por mësoni se si me vetëm katër hapa, të krijoni iluzionin e buzëve të plota dhe sensuale …

Çfarë ju nevojitet?

Po shfaqen...
  • Korrektori;
  • Lapsi me ngjyrë të buzëve;
  • Shkëlqimi transparent;
  • Shkëlqimi shkëlqyes;
  • Furça për buzëkuq;
  1. Hapi i parë – Vendosni një shtresë të hollë të korrektorit në majën e buzës të sipërme dhe të poshtme. Korrektori do të reflektojë dritën dhe në këtë mënyrë buzët duken më të plota.
  2. Hapi i dytë – Vizatoni vijën e buzëve me laps. Lirisht mund të shkoni edhe përtej vijës së buzëve, sepse korrektori do të zvogëlojë hendekun në mes të buzës dhe lapsit.
  3. Hapi i tretë – Duke përdorur një furçë, aplikoni një shkëlqim të tejdukshëm. Ju gjithashtu mund të përdorni edhe buzëkuqin me ngjyrën e preferuar, apo atë më ngjyrë të buzëve tua.
  4. Hapi i katërt – Në mes të buzës së poshtme, vendosni pak shkëlqyes. Ai gjithashtu do të reflektojë dritën, dhe buzët do të duken më të plota.

What do you think?

-1 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Shtatë arsye për përdorimin e aloe verës në shërimin e sëmundjes së sheqerit…

Femrat që lexojnë janë të rrezikshme