Duke shfletuar kategorinë

Flokët

Dy maska natyrale për flokë të djegur…

Flokët e djegur dhe majat dyshe janë ndër problemet me të shpeshta me të cilat përballen femrat. Zakonisht priremi të mendojmë që ky problem shfaqet vetëm në verë si pasojë e ekspozimit në diell dhe ujit të kripur të detit, por jo gjithmonë…

Përbërësi magjik që rrit flokët tuaja!

Përbërësit: 100 ml vaj kokosi, një lugë gjelle piper të kuq djegës Përgatitja: Shkrihet vaji i kokosit, shtohet piperi i kuq djegës, përzihen mirë në një enë qelqi. Masa lihet të qëndrojëpër një javë në vend të errët. Pas një jave…

Si t’ju duken flokët më të gjatë? (video)

Shumica e femrave do të donin të kishin flokë të gjatë, mirëpo këtë dëshirë nuk mund ta plotësojnë për shkak të faktorëve të shumtë. Edhe pse mendoni që kur t’i lidhni flokët gërshet në maje koke, ato menjëherë duken më të shkurtra, shikoni…