Duke shfletuar kategorinë

Deserte

Keku i Vitit të Ri (Vasilopita)

Nëse dëshironi të përgatisni një kek sipas traditës greke, atëherë kjo është koha më e mirë për ta përgatitur. Keku i Vitit të Ri Vasilopita do të përshtatet shumë bukur me ambientin festiv.

Ëmbëlsirë e lehtë me kakao

Përbërësit:150 gr margarinë 2 vezë 1 gotë e gjysmë sheqer 150 ml qumësht 1 pluhur për pjekurina 1 vanil sheqer 3 lugë gjelle kakao 2 gota miellPërbërësit për glazurën:50 gr margarinë 2 lugë të vogla nesscaffe 2 lugë kakao…

Ëmbëlsirë e ngrirë

Përbërësit:200 gr cokollate per zierje 150 gr cokollate e forte e zeze e coptuar 600 ml ajke e embel 20 gr sheqer pluhur 4 luge leng portokalli 1 luge levore portokalli ne rendePer glazuren:150 gr cokollate per zierje 90 gr…

Toptha me puding

Përbërësit:500 ml qumësht; 3-4 lugë sheqer; 1 qese puding vanilje; 200 gr biskota të bluara; 100 gr napoletanka të bluara; 1 lugë gjelle kakaoPërgatitja:Ndani pak qumësht dhe në të hidheni qesen e pudingut duke e përzier mirë,…

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. AcceptMë shumë