Duke shfletuar kategorinë

Receta gatimi

Bakllavë klasike (Receta)

Përbëresit 10 vezë, 12 lugë kos, 1 gotë uji vaj, 1 gotë uji qumësht, 1 majë luge sodë buke, Në majë të gishtërinjëve kripë, 750 gr gjalpë (gjalpi shkrihet dhe vlon gjersa tështresohet shkuma dhe të mbetetgjalpë i…