in

Çdo grua pas të 40-ve duhet të përdorë patjetër çdo ditë këtë lloj vaji!

Po shfaqen...

Pas të 40-ave, gratë përjetojnë ndryshime në disa aspekte, emocionale, fizike dhe psikologjike. Plakja zvogëlon kujtesën, rrit stresin dhe shkakton shumë probleme të tjera.

Por a dini që pas kësaj moshe këshillohet që femrat të përdorin çdo ditë vajin esencial të sherebelës (e gjeni në dyqanet e ndryshme të produkteve bimore)? Ky është një produkt i përdorur që nga lashtësia nga gratë pas të 40-ve për të lëhtësuar simptomat e menopauzës dhe për shumë përfitime të tjera.

Po shfaqen...
  • Parandalon infeksionet: Mjafton të përdorni 5 pika vaj esencial sherebeli për të mjekuar plagët e ndryshme.
  • Balancon hormonet: Mund të konsumoni një lugë çaji me vaj sherebele çdo mëngjes.
  • Përmirëson qarkullimin e gjakut: Për këtë mund ta integroni vajin e sherebelës në produkte apo receta të ndryshme.
  • Ndihmon me tretjen: Hidhni 5 pika vaji në një kompres të ngrohtë dhe mesazhoni zonën e barkut.
  • Rregullon kolesterolin në gjak: Hidhni 5 pika vaji në një kompres të ngrohtë dhe mesazhoni zonën e barkut.
  • Çliron stresin: Miksoni 6 pika vaj sherebele me 2 pika lëng portokalli dhe pijini.
  • Ju ndihmon me gjumin: Konsumoni 2 pika vaj sherebele përpara se të flini.
  • Përmirëson lëkurën: Miksoni disa pika vaj sherebele me vajra të tjerë esencialë dhe përdorini për të masazhuar lëkurën problematike.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Alarm! Çokollata “Kinder” kancerogjene!

“Letër të dashurës së burrit tim”! Fjalët e kësaj gruaje po “thyejnë” rrjetin!