Dëshironi që shtëpia juaj të mbajë erë të mirë? Ja sekreti…

Vajza, doni ta dini trukun më të mirë për të pasur një shtëpi që gjithmonë mban erë të mirë? Do mahniteni kur ta shikoni sesa e thjeshtë është kjo metodë dhe se sa efektive.

Përbërësit:

– ¼ gotë detergjent pluhur
– 2 gota ujë
– 4 lugë sodë buke

Vendos sferat e detergjentit në një kovë dhe shtoni 4 lugë sodë buke. Shto 2 gota me ujë të valuar dhe përziheni. Pas 30 minutash, kjo do të shpërbëhet. Merrni një shishe sprucuese dhe e vendoseni këtë përzierje brenda shishes. Përdoreni këtë spraj për të pastruar gjëra të tilla si divanë, dollapë, rroba, dhe tapete .Gjithashtu, nëse shihni se soda nuk është e përzier mirë, shtoni pak alkool dhe përziejeni përsëri.

Mos hezitoni, provojeni që sot!

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Receta natyrale që lufton hemoroidet. Ja si ta përgatisni..

Largojeni dhjamin me vetëm dy përbërës