E pabesueshme por e vërtetë – Njihuni me gruan që kuroi kancerin duke ngrënë gjarpërinj (Video)

0 166

Një raportim shokues dhe i pabesueshëm vjen nga Irani. Një grua tregon sesi e kuroi kancerin duke ngrënë gjarpërinj.

50 vjeçarja Siwanj Muhieeddin ha një gjarpër në muaj pasi është diagnostikuar me kancer në mitër. Fillimisht ajo merrte ilaçe që i dhanë doktorët, të cilët kushtonin 500- 700$ dhe çdo herë i blinte.

Çmimet ishin shumë të shtrenjta për të dhe ajo filloi të kërkonte mënyra të tjera. Një mjek popullor lokal pastaj i këshilloi të pëziente mjaltë me qumësht dhe urinën e devesë. Edhe pse shija ishte is “helm”, shëndeti i saj u përmisua.

Pastaj mjeku popullor e këshilloi të fillonte të hante gjarpërinj dhe ajo thotë se kjo lloj metode po funksionon për të.

Gjithashtu mund të lexoni
Komentet
Po ngarkohet...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. AcceptMë shumë