in

HAHAHAHA DASHURIDASHURI

Eliminojini njollat në fytyrë… me qumësht!

Po shfaqen...

Maska me qumësht është mjaft efikase për eliminimin e njollave në fytyrë.

Sigurisht, përveç qumështit si përbërës kryesor, kjo maskë kërkon edhe një përbërës tjerër.

Përbërësit:
  • 1/2 lugë kripë
  • 2 lugë qumësht
Përgatitja:

Në një enë të vogël hidhni gjysmë lugë kripë dhe sipër shtoni qumështin. Përziejeni mirë derisa të tretet kripa dhe të krijohet një masë homogjene e njëtrajtshme. Aplikojeni me kujdes në fytyrë duke shmangur zonën e syve, sepse kjo zonë është shumë e ndjeshme dhe për këtë kemi maska të tjera që duhen aplikuar.

Po shfaqen...

Këtë maskë mbajeni për 10 minuta dhe pastaj shpëlajeni me ujë të bollshëm.

Do të shihni që aknet dhe njollat do t’ju pakësohen, sepse kripa desinfekton fytyrën. Maskën aplikojeni një herë në javë, për dy muaj rresht.

What do you think?

1 point
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Për drekë, pite misri me lëpjetë…

Lulja “bombë” e oksigjenit, e cila heq të gjithë toksinat nga shtëpia juaj!