in

PËR TË QARËPËR TË QARË

Fotografi e vitit 1999: Fjolla Morina e alivanosur në kampin e Bllacës

Po shfaqen...

Gjatë ditës së djeshme u shënuan shumë aktivitete me rastin e njëzet vjetorit të bombardimeve të NATO-s ndaj caqeve serbe.

Fushata 72 ditore u shoqëruar me vrasje, dëbim dhe persekutim të popullatës civile shqiptare nga forcat gjenocidale ushtarake serbe.

Kjo ka bërë që një pjesë e fëmijëve dhe të moshuarve të largohen prej Kosovës dhe të kërkojnë strehim në vendet fqinje.

Një prej tyre ishte kampi i refugjatëve në Bllacë, ku shumëkush po e pasqyron përmes rrjeteve sociale.

Po shfaqen...

Bëhet fjalë për Fjolla Morinën, ku momentin e alivanosjes së këngëtares e kanë kapur fotoreporterët e agjencive ndërkombëtare.

Ndryshe, pranë këngëtares vërehet nëna e saj, e cila mundohet ta ndihmojë fëmijën e saj.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Mposhtni kandidën me dietë!

7 ushqime që ndihmojnë në përshpejtimin e metabolizmit