Gabimet që femrat bëjnë gjatë rruajtjes së zonës private!

Nuk ka gjykim të drejtë apo të gabuar në lidhje me atë se a duhet ta rruajmë tërë zonën private apo jo.

Por, nëse vendosni t’i largoni tërë qimet, ka disa gjendje të çrregullta, të cilat jeni duke i përsëritur pa ditur fare rreth tyre.

Gabimi i parë: Rruajtja e qimeve pubike sapo keni hyrë të bëni dush

Ky veprim ofron aksident të djegieve, duke shkaktuar kruarje pas aktit. Rruajtja duhet të jetë gjëja e fundit që duhet të bëni gjatë dushit.

Gabimi i dytë: Përdorimi i xhelit të dushit

Përdorimi i një kremi rroje pa fragranca të rënda është një ide e mirë. Lejeni atë në zonën që dëshironi t’i largoni qimet për 2 minuta, me qëllim të zbutjes së qimeve. Pastaj, filloni dhe rruani zonën me rrojë të re.

Gabimi i tretë: Përdorimi i locionit tuaj standard për ta zbutur zonën

Locionët e trupit janë të mbushur përplot me fragrancë, të cilat mund të irritojnë lëkurën. Preferohet të blihet një produkt që është specifik në lidhje me këtë situatë, apo të përdorni aloe vera për hidratimin dhe mbrojtjen e lëkurës.

Gabimet e tilla mund të çojnë deri në infeksione vaginale.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Largojini thinjat në flokë dhe rikthejeni ngjyrën natyrale, me vetëm një kapsulë!

Mësoni se sa shpesh duhet të bëni dashuri nëse jeni në një lidhje të gjatë!