in

Gazrat kronikë do të thonë që trupi po komunikon me ju. Ja pse kurrë nuk duhet t’i mbani ato!

Po shfaqen...

Gazrat ju ndihmojnë të hiqni qafe ato pjesë të ushqimit të tretur, të cilat nuk mund të shndërrohen në energji për trupin tuaj. Ne ju rendisim 3 arsye pse kurrë nuk duhet t’i shmangni ato:

Mund të jetë një shenjë paralajmëruese për probleme shëndetësore

Mund të keni probleme me zorrët që mund të jetë një tregues i problemeve të tretjes. Stomaku juaj mund të jetë duke u përpjekur t’ju tregojë diçka. Mesatarja e gazrave në ditë është 10-20. Nëse përjetoni një shumë më të lartë sesa kjo atëherë duhet të bëni disa ndryshime në dietën tuaj.

Gazrat lehtësojnë stomakun e fryrë

Mbajtja e gazrave mund të sjellë dhimbje stomaku dhe fryrje të tepruar barku.

Po shfaqen...
Mund të parandalojë lëndimin e zorrës së trashë

Mbajtja e gazrave mund të kontribuojë në dëmtimin e rëndë të zorrës së trashë. Shkurtimisht, në rast se përjetoni pengesë të rënda në zorrën e trashë, atëherë mund të keni një rrezik të lartë që të përjetoni një shpërthim të dhimbshëm dhe serioz të zorrës së trashë.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Si të përgatisni brumë perfekt petullash (dhe pa shkaktuar rrëmujë në kuzhinë)!

Dafina, shpëtim kundër dhimbjeve në shputa!