Gjellë Bombay

0 106

Një gjellë shumë e shëndetshme tradicionale Indiane. Ju bëftë mirë!

Përbërësit:

– 500 gram patate të vogla të reja të prera
– 1 lugë vaj ulliri
– 1 qepë të prerë
– 1 lugë kerri
– 400 gram lulelakra
– 2 domate të prera
– majdanoz
– kripë, piper

Përgatitija:

Së pari zihen patatet për rreth 15-20 minuta. Në një tigan hidhet vaj i ullirit ngrohet, hidhen lulelakra me domate dhe erëza dhe u shtohen patatet përzihen mirë dhe fërgohen derisa të jenë gati në temperaturë mesatare.

Gjithashtu mund të lexoni
Komentet
Po ngarkohet...