in ,

HIIT stërvitja: Mënyra më e shpejtë që të forconi trupin (Video)

Po shfaqen...

Dëshironi të keni trup të fortë brenda vetëm10 minutave? Po ju japim program të shkëlqyeshëm të ushtrimeve me të cilat është e mundshme. Në kohë të fundit me siguri shumë herë keni dëgjuar apo lexuar diku mbi stërvitjet HIIT popullore!

Nëse akoma jeni duke u hamendur se si të humbni atë tepricë të kilogramëve, apo që po ata kilogramë të mos ju kthehen me shpejtësinë e dritës, zgjidhja është pikërisht në stërvitjet HIIT të mundimshme, por të dobishme! Atë që kjo stërvitje e bën shumë efikase dhe të ndryshme nga të tjerat është që për një kohë shumë të shkurtër humbini kaloritë e tepërta, ndërkaq trupi mbetet i fuqishëm.

Në vazhdim po ju paraqesim 3 variante të kësaj stërvitjeje dhe ju propozojmë që të filloni me këto variante.

Trup i tendosur për vetëm 10 minuta stërvitjeje:

https://www.youtube.com/watch?v=5EGrv6O8z7w

Po shfaqen...

Përgatiteni trupin për plazh për vetëm 20 minuta stërvitjeje HIIT:

20 minuta stërvitjeje më të rënda (për rezultate fantastike):

https://www.youtube.com/watch?v=nBDnJBqRMpk

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Gerta Loku, kush është ish-studentja e “La Sapienza” me dy diploma që përloti Kuvendin?

Arsyet që duhet ta bëni që tash!