Hiqni pllakën dentare për vetëm 5 minuta!

Te duhanxhinjtë këto shtresa të errëta me ngjyrë të verdhë grumbullohen shkaku i nikotinës. Poashtu ndodhin edhe tek ata njerëz që pinë sasi të madhe të kafesë.

Pllaka paraqet fillimin e rënies së dhëmbit, madje edhe humbjen e tij. Shumica e njerëzve nuk shkojnë te stomatologu, harrojnë apo kanë frikë. Në vijim paraqesim ilaçet për heqjen e pllakës dentare.

Ilaçi i parë
Përbërësit:
  • ½ litër ujë
  • 60 gramë miell
Përgatitja:

Në një enë prej aluminit vloni ujin dhe shtoni 60 gramë miell. E vloni në zjarr të lehtë, më pas e lini të zihet ngadalë për 10 minuta. Do të përgatitet një pastë që ngjason me atë të pastrimit të dhëmbëve. Pastroni dhëmbët dy herë në muaj, nga 5 minuta

Po shfaqen...
Ilaçi i dytë
Përbërësit:
  • 2 lugë fara të lulediellit
  • 2 lugë lëng limeje
  • ½ e litër ujë
Përgatitja:

Në enën prej aluminit hidhni përbërësit dhe vlojini në zjarr të lehtë. Edhe këtë pastë e përdorni dy herë në muaj, çdo pastrim të gjasë nga 5 minuta.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Ilaçi natyror kundër Escherichia colit!

Kjo pije ndihmon femrat me vezore policistike!