Ky ilaç natyral që përgatitet në shtëpi lufton kancerin!

0 382

Profesor Hristo Mermerski, një shkencëtar bullgar thotë se ka arritur të krijojë një ilaç natyral, ku përmes të cilit sipas tij, mund të luftohet kanceri.

Ky lloj ilaçi sipas tij përmban tretës esencialë, vitamina, minerale, proteina, karbohidrate, tretës yndyrnash dhe substanca bioaktive.

Është një lloj përbërje që ndikon në të gjithë trupin dhe kanceri, nën veprimin e tij, largohet tërësisht nga njeriu”,- thotë profesor Mermerski që ka botuar edhe libra revolucionarë në fushën e mjekësisë shëndetësore.

Përveç kancerit, kjo përzierje është shumë e dobishme dhe shërben si një ilaç kundër pickimit të merimangave, përmirëson shëndetin e zemrës, forcon sistemin imunitar dhe eliminon toksina nga veshkat.

Për më tepër, ai ka aftësinë e përmirësimit të funksioneve të trurit, të kujtesës si dhe parandalon shkatërrimin e koronares. Gjithashtu, përzierja ndihmon në mbajtjen larg të krizave të zemrës. Shumë njerëz pohojnë se ilaçi i ka ndihmuar ata të luftojnë dhe të fitojnë ndaj llojeve të ndryshme të kancerit.

Përbërësit:
  • 1 kg mjaltë i pastër
  • 12 koka hudhër e freskët
  • 15 limona bio
  • 400 gr grurë i grirë
  • 400 gr arra të freskëta
Si të përgatisim ilaçin

Pikë së pari, përziejini grurin, arrat dhe kokat e hudhrës. Më pas grini 5 limona dhe përziejini mirë të gjitha bashkë. Shtrydhni 10 limonët e ngelur dhe kombinoni lëngun me pjesën tjetër të përzierjes. Trazojini mirë deri sa të përftoni një masë homogjene.

Më tej shtoni mjaltin dhe vijoni të trazoni përzierjen. Futeni në frigorifer dhe lëreni të qëndrojë aty për 3 ditë rresht. Pastaj nisni të konsumon përzierjen.

Konsumi

Konsumoni përzierjen 30 minuta përpara se të konsumoni mëngjesin, drekën, darkën dhe përpara se të shkoni në shtrat. Për trajtimin ndaj kancerit, konsumoni një deri në dy lugë çdo dy orë.

Sipas profesor Mermerskit, kjo recetë natyrale do të mundësojë shëndet të mirë dhe jetë të gjatë. Gjithashtu është provuar se mund të kurohet tërësisht kanceri, të mbani trupin në formë dhe të keni mjaft energji.

Kjo kurë përmban vitamina esenciale, kripëra minerale, substanca bioaktive, proteina, karbohidrate dhe yndyrna të tretura. Për më tepër, rritet dhe përmirësohet performanca e të gjitha organeve të trupit, çka çon në kurimin total të kancerit”,- shpjegon Mermerski.

Gjithashtu mund të lexoni
Komentet
Po ngarkohet...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. AcceptMë shumë