Ilaç shtëpiak për shtypje të lartë të gjakut

0 343

Ditëve të sotme shumë njerëz vuajnë nga nivelet e larta të kolesterinës dhe shtypjes së lartë të gjakut, ndërsa këta dy janë faktorët kryesorë të sëmundjeve kardiovaskulare.

Prandaj, është e rëndësishme të mësoni se si t’i parandaloni këto dy ‘probleme’.

Pavarësisht se shumë njerëz vendosin të përdorin ilaçe farmaceutike për trajtimin e këtyre sëmundjeve, disa ekspertë të mjekësisë alternative kanë treguar për një recetë me produkte shtëpiake, e cila, sipas tyre, do t’jua zhdukë këto dy probleme brenda pak ditëve.

Përbërësit:

– Një karafil hudhre

– Një gotë lëng limoni

– Një lugë gjelle me uthull molle

– Një copë të vogël xhenxhefili

– Një lugë gjelle me mjaltë organike

I përzieni të gjtiha këto produkte në blender, ndërsa ilaçin e vendosni në frigorifer për 5 ditë.

Pas pesë ditëve e përdorni këtë ilaç dy herë në ditë nga një lugë gjelle, preferohet para mëngjesit dhe para darkës. Por, assesi nuk duhet t’i hani tri lugë nëd itë të këtij produkti.

Do të vëreni se brenda një periudhe të shkurtër kohore do të vëreni përmirësime të dukshme, ndërsa nivelet e hieprtensionit dhe kolesterinës do të rregullohen.

Gjithashtu mund të lexoni
Komentet
Po ngarkohet...