Ilaç shumë efektiv për dhimbje në gjunjë, eshtra dhe nyje …

0 290

Sipas shumë ekspertëve mjeksorë, qëndrimi jo i saktë është shkaku kryesor i dhembjeve të shpinës dhe gjunjëve. Mirëpo ka edhe faktorë tjerë që sjellin dhimbje marramendëse në këtë pjesë.
Njerëzit që vuajnë nga dhimbjet në gjunj dhe eshtra e dinë se sa e padurueshme është kjo dhimbje. Por, marrja e medikamenteve të ndryshme nuk është zgjidhja e vetme.

Me këtë ilaç efektiv që mund ta përgatisni në shtëpi, ju mund t’i riktheni në gjendjen e mirë nyjet, eshtrat dhe gjunjët.

Përbërësit:

  • 1 kg mjaltë;
  • 10 lugë fara liri;
  • 50g fara kungulli;
  • 5 lugë fara susami;
  • 3 lugë rrush të thatë;
  • 50g fara luledielli dhe
  • 50g grurë

Të gjithë përbërësit i përzieni mirë dhe i vendosni në një kavanoz qelqi! Konsumoni një lugë gjelle çdo ditë para mëngjesi dhe drekës!

Gjithashtu mund të lexoni
Komentet
Po ngarkohet...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. AcceptMë shumë