Ilaçet shtëpiake që qetësojnë dhimbjet në lukth!

Për të gjithë ata që vuajnë nga dhimbjet e të thatit në lukth dhe në zorrën dymbëdhjetëgishtore, ju sjellim këto ilaçe popullore:

  1. Merrni të bardhët e vezës së pulës, të papërpunuar, mos e përpini menjëherë, por për një kohë të gjatë e përtypni në gojë. Të bardhët e vezës përzihet me pështymën duke krijuar një shtresë mbrojtëse për mukozën e lukthit.
  2. Poashtu, preferohet ta përtypni miellin e papërpunuar të hikërrorit. Është mirë që ta përtypni për kohë të gjatë në gojë, sepse kur përzihet me pështymën krijon shtresën mbrojtëse për lukthin.
  3. Pini lëngun e patates së papërpunuar.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Tetë gabimet e përgatitjes së kafes…

Kjo grafikë tregon se çfarë ka në të vërtetë brenda Nutella-s (Video)

Kjo grafikë tregon se çfarë ka në të vërtetë brenda Nutella-s (VIDEO)