in

HAHAHAHA WOWWOW DASHURIDASHURI I INATOSURI INATOSUR

Ilaçi me hudhër dhe limon kundër dhjamit në abdomen!

Po shfaqen...

Shtresat yndyrore në abdomen janë një sëmundje që prekin miliona njerëz në mbarë botën. Me kalimin e viteve gjendja sa vjen e përkeqësohet dhe shndërrohet në një nga problemet më të vështira për ta luftuar, sidomos atëherë kur metabolizmi juaj nuk funksionon si duhet. Megjithëse një numër i madh njerëzish këtë e konsiderojnë si problem estetik, është e rëndësishme që problemin ta zgjidhni përpara se gjendja të bëhet serioze.

Pos se duket keq, yndyra shtesë në abdomen hap rrugë edhe për shumë sëmundje të tjera. Është e vërtetë se hudhra dhe limoni si ilaç shtëpiak reduktojnë sasinë e kolesterolit dhe luftojnë yndyrën shtesë.

Cilat janë vetitë shëruese të hudhrës dhe limonit në luftimin e yndyrës në bel?

Ilaçi shtëpiak me hudhër dhe limon është recetë tradicionale që trajton shumë sëmundje. Që të dy përbërësit kanë përbërës pastrues dhe tretës që ndihmojnë në eliminimin e lëngjeve shtesë dhe përmirësojnë funksionimin e mëlçisë dhe zorrëve. Hudhra përmban substancën alicinë që jep rezultate pozitive kur bëhet fjalë për zvogëlimin e kolesterolit dhe ul rrezikun për sëmundjet e zemrës. Limoni është i pasur sidomos me vitaminë C, që ndikon mirë në forcimin e sistemit imun, por edhe në hedhjen jashtë të lëngjeve shtesë dhe mbron lëkurën.

Po shfaqen...
Përbërësit:
  • 2 thelpinj hudhër,
  • lëngun e shtrydhur nga dy limonë,
  • 1/2 e litrës ujë.
Përgatitja:

Qërojini thelpinjtë e hudhrës dhe shtypeni mirë secilin thelb. Më pas shpëlajini mirë limonët dhe prejini në shtresa, duke hequr lëvoren më pas. Derdheni ujin në një enë, shtojeni hudhrën e shtypur dhe shtresat e limonit dhe lërini të vlojnë për 15 minuta. Pas kësaj, e përzieni lëngun dhe e pini.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Merrni frymë përmes hundës, nuk do të keni më dhimbje koke dhe fryrje në stomak!

Ëmbëlsirë për dobësim: Puding çokollate, që ul kolesterolin!