Ilaçi natyral që jua forcon imunitetin dhe ju mbron nga çdo sëmundje

0 347

Mosha e tretë është kategoria më e predispozuar për të pasur një imunitet të dobët të organizmit.

Si rrjedhojë, ata preken lehtësisht nga infeksione të ndryshme të rrugëve të frymëmarrjes, apo sëmundjeve të tjera kronike.

Marrja e ilaçeve, kryesisht antibiotikëve, jo gjithmonë jep efektin e duhur. Për një metabolizëm të fortë, dhe një organizëm plot energji, ju vjen në ndihmë ky ilaç i cili me origjinë siberiane mund të përgatitet lehtësisht, sepse përbërësit gjenden pikërisht në kuzhinën tuaj.

Përbërësit:
  • 100 gr hudhër
  • 150 gr qepë
  • 350 gr mjaltë
  • 2 lugë gjelle uthull molle
Përgatitja:

Qëroni hudhrat dhe qepën dhe copëtojini imët. Shtoni mbi të uthullën e mollës dhe lërini në një vend të ngrohtë për rreth 24 orë.

Ngroheni mjaltin në një tenxhere mbi avull deri sa të vlojë. Shtojeni atë në enën me përbërësit e tjerë, përziejini mirë dhe lëreni përzierjen mënjanë për rreth 7 ditë.

Pas ditës së shtatë, kullojeni me anë të një kullese dhe transferojeni në një enë të pastër.

Konsumojeni një herë në ditë, katër lugë gjelle radhazi. Procesi duhet ndjekur çdo ditë në mënyrë që të japë efektin e duhur në organizmin tuaj.

Gjithashtu mund të lexoni
Komentet
Po ngarkohet...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. AcceptMë shumë