Ja pse çokollata zbardhet nëse nuk e hamë menjëherë…

S’ka asgjë më të mirë sesa një copë çokollatë, por çdo vit, miliona kg çokollatë shkojnë dëm për shkak se bëhen me atë që duket si pluhur i bardhë.

Dhe tani është zbuluar se ky fenomen i çuditshëm ndodh për shkak të grimcave të yndyrës në çokollatë të cilat dalin në sipërfaqen e saj dhe krejt për shkak të temperaturës në të cilën e ruajmë atë.

Ta mbani çokollatën në një dhomë me temperaturë shumë të ftohtë ose shumë të nxehtë, bën që këto yndyra të paraqiten.

Duke përdorur rrezet më të mëdha X në një fabrikë në Hamburg, Gjermani, teknikët zbuluan se pluhuri i bardhë del në sipërfaqe përmes çarjeve të vogla në çokollatë, të cilat ndodhin kur ajo nuk ruhet në temperaturën e duhur, por që nuk janë aspak të dëmshme.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Nëse i keni këto simptoma, vuani nga myku!

Pesë arsye përse mund t’ju kruhen thimthat e gjoksit…