Ja si mund të përgatitni dyll depiluese prej sheqeri në kushte shtëpiake

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Përbërësit:

  • 1 gotë sheqer;
  • ¼ e gotës ujë
  • Përgatitja:

Lëreni masën të vlojë për rreth 5-7 minuta. Pastaj lëreni të ftohet mirë 10 deri 20 minuta në mënyrë që mund ta prekni më dorë. Pastaj mund ta aplikoni lehtë pastën në vendin e dëshiruar për depilim. Pas procedurës, mund ta lyeni vendin ku janë hequr qimet me krem nga Aloe Vera dhe lëkura juaj nuk do të irritohet aspak.

Gjithashtu mund të lexoni
Komentet
Po ngarkohet...