Jo ananas gjatë shtatzënisë!

Ananasi ka shumë vlera ushqyese, por kur bëhet fjalë për shtatzënat, duhet të kemi pak më shumë kujdes.

Ananasi është një frut i pasur me minerale dhe proteina fantastike, por tek shtatzënat rrit riskun për abort. Sidomos gjatë tre muajve të parë rritet risku për kontraksione uterine. Bromelaina, e cila gjendet në ananas zbut cervixin. Shumë femra shprehen se kanë konsumuar ananas ditët e fundit të shtatzënisë për të nxitur lindjen në formë natyrale.

Pra ananas vetëm ditët e fundit të shtatëzanisë!

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Mjalti, hudhra dhe uthulla e mollës – Eliksiri i fuqishëm që shëron shumë sëmundje!

Si të ndalojmë lëvizjen e pavullnetshme të syrit me trajtime natyrale!