Ketchupi juaj i preferuar Heinz sjell çrregullime në mëlçi, pankreas, sistem imunitar dhe tru!

Izraeli ka bllokuar përdorimin e ketchupit të llojit Heinz Ketchup pasi nga një seri testesh të bëra, rezultuan se në këto shishe ku thuhet 60% domate si përbërës bazik, në fakt ka vetëm 21% koncentrat domatesh në cdo shishe.

Ndërkohë pjesa tjetër është sheqer, shurup misri me fruktozë të lartë të cilat kontribuojne në shtim peshe të pashëndetshme, diabet tip 2, tension i lartë i gjakut, sëmundje zemre, mëlçi e dhjamosur, kancer pankreatik, sistem imun të dobët, etj.

Bëje mirë, bëje vetë…

Ja formula për ketchup natyral nga shtepia:

  • 4 gota me domate te shtypur,
  • gjysmë gote uje,
  • 2/3 e gotës me sheqer kaf,
  • çerek gote me uthull molle,
  • 1 lugë të mesme me qepë të grira,
  • gjysmë lugë e mesme me hudhra të grira imët,
  • 1 lugë e mesme kripë himalajesh,
  • çerek luge me piper të zi.

Përzihen të gjithë dhe vendosen në një tenxhere me temperaturë të ulët. Pastaj vendosen në blender për 30 sekonda.

Ruhet ne kavanoz qelqi në frigorifer.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Stilisti i njohur shqiptar na mbajti shumë sekrete për shtatzaninë e gruas, tani na i thotë gjitha (Video)

Pamje rrënqethëse! Gruaja lind fëmijën në korridorin e spitalit (Foto)