Këtyre gjërave nuk u rezistojnë dot meshkujt te femrat. Nuk bëhet fjalë për trupin!

As gjoksi e as prapanica… më thellë se kjo. Ja në çfarë “bien” meshkujt dhe ua “këputë gjunjët”…

Talenti për muzikë

Janë të shumtë meshkujt, që nuk mund t’i rezistojnë një femre që luan në një instrument, e kjo i shkon për shtati edhe femrës që ka zë bilbili, apo edhe ndonjë talent për vallëzim.

Inteligjenca

Përkundër se ishte menduar ashtu, meshkujt nuk tërhiqen nga vajzat e bukura me kokën bosh. Në numrin më të madh të rasteve mundohen t’i shmangin të tillat. Tregoni se jeni inteligjente, por mos pretendoni shumë, kështu vrisni interesimin e mashkullit.

Të qenët e lezetshme

Ajo në të cilën secili mashkull pothuajse ankohet, nëse nuk është në lidhje të gjatë, është fakti se vajzat nuk janë më, kanë harruar të jenë të këndshme, të lezetshme. Nëse mendoni se meshkujt pëlqejnë bush…at, keq mashtroheni.

Sinqeriteti

Nga hulumtimi në hulumtim, dëshmohet se sinqeriteti është në majë të listës, që meshkujt kërkojnë te një partnere. Sepse, të gjithë ne duam dikë afër vetes që mund t’i besojmë pa kushte.

Po shfaqen...
Sensi për humor

Secili prej nesh pëlqen që afër vetes të ketë personin që e bën të qeshë, personin që di të mahitet, por edhe ta pranojë shakanë në llogari të veten. As meshkujt nuk bëjnë përjashtim.

Qëndrimi miqësor

Është mirë të jesh në shoqërinë e personave që në përgjithësi janë miqësorë ndaj të tjerëve. Me ta gjithmonë është gallatë, e kur me dikë ndihemi mirë dhe të relaksuar, në mënyrë automatike bëhet edhe më tërheqëse.

Ngrohtësia

Edhe meshkujt janë njerëz (edhe ata që duan të lënë përshtypjen e mbinjeriut), edhe atyre u nevojitet ndonjë fjalë e mirë dhe ndonjë përqafim. Por, ajo që është me rëndësi është që, kur ta ngushëlloni mos ta poshtëroni, kur e inkurajoni, le të jetë me gjithë zemër. Kësaj, pak kush mundet (dhe dëshiron) t’i rezistojë.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Himeni nuk pëlcet pas marrëdhënies së parë!

Mos u mashtroni: Farat e kajsive janë të rrezikshme, madje…