Klorid magneziumi sjell benificione të shumta tek femrat!

Klorid magneziumi është një mineral që sjell shumë përfitime në shëndetin tuaj. Është përdorur përgjithësisht në kohët e lashta për të shëruar shumë të këqija. Aktualisht shoqëria nuk e di kontributin e këtij përbërësi.

Minerali i tillë funksionon si një ushqim shtesë me përfitime të shkëlqyera. Do t’ju ndihmojë të mbani një trup të ri dhe të luftoni kundër sëmundjeve të ndryshme.

Përkundër kësaj, kloruri nuk njihet për të trajtuar sëmundjet.

Si ta përdorim atë?

Vloni një litër ujë. Pritni derisa të kalojë në temperaturë normale. Hidhni 30 gram klorid magneziumi pluhur.
Përziejeni deri në tretje të plotë.

Dozat e rekomanduara

Gjysëm filxhani në mëngjes nëse jeni midis 20 dhe 40 vjeç.
Një filxhan në mëngjes në qoftë se jeni midis 40 dhe 70 vjeç.
Një filxhan në mëngjes dhe një tjetër në mbrëmje nëse jeni mbi 70 vjeç.

Fëmijët nën moshën 10 vjeç nuk duhet ta konsumojnë këtë produkt!

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Ushqimi që shkatërron gjëndrat tiroide: Kjo sëmundje po përhapet si epidemi!

Bar veshi me mjaltë, karafila, kanellë, shafran dhe arrëmyshk… Ilaçi për shërimin e sëmundjeve femërore, madje edhe sterilitetin!