Kombinimi perfekt i mëngjesit, rregullon sheqerin në gjak dhe zvogëlon kolesterolin!

Keni probleme të vendosni se çfarë do të hani për mëngjes? Me siguri doni diçka që t’ju japë përfitime shëndetësore dhe t’ju japë energji gjatë gjithë ditës. Epo, ne kemi përgjigjen për ju!

Receta e mëposhtme e mëngjesit është kaq e mahnitshme, në të vërtetë mund të rregullojë nivelin e sheqerit në gjak, të ulë kolesterolin dhe të heqë qafe yndyrën e stomakut.

Përbërësit:
  • 1 filxhan tërshërë
  • 2 gota ujë
  • 2 lugë çaji pluhur vanilje
  • 1 lugë çaji pluhur kanelle
  • 2 lugë gjelle mjaltë
  • 1 majë luge kripë
  • 4 lugë gjelle fara çia
Përgatitja:

Në një tenxhere, shtoni ujë, kanellë dhe vanilje. Vendoseni të valojë dhe pastaj uleni nxehtësinë dhe hidheni tërshërën. Përsëri, lëreni të valojë përzierjen për 5 minuta dhe lëreni mënjanë. Mbulojeni dhe lëreni edhe për 5 minuta për të pushuar.

Së fundmi, shtoni mjaltë dhe kripë. Trazojeni mirë dhe vendoseni përzierjen në një tas. Shtoni farat chia në fund, ndërsa mëngjesi është ende i nxehtë.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Eliminojini në kohë dhimbjet e nervit shiatik, artritin dhe dhimbjet e shpinës me vajin e kastorit!

Ju nervozon hunda e mbyllur? Kjo mund t’ju ndihmojë!