Konsumoni ¼ e lugës nga kjo erëz dhe do t’ju zërë gjumi shumë shpejt!

Miliona njerëz vuajnë nga problemet e gjumit duke vuajtur shpesh herë dhe nga insomnia. Për disa është shumë e thjeshtë t’i zërë gjumi ndërsa për disa të tjerë është një mundim i vërtetë.

Insomia është një nga problemet më shqetësuese që një njeri mund të kalojë dhe për më tepër ka një ndikim të madh në gjithë pjesën e mbetur të ditës.

Insomia mund të shkaktohet nga faktorë biologjikë, orare të çrregullta gjumi dhe probleme të shëndetit mendor ose fizik.

Këto janë simptomat më të zakonshme të insomisë:

Memorie e keqe
Ndryshime në humor
Ankth
Lodhje
Rritje e aksidenteve
Probleme në përqëndrim
Energji i ulët

Ja si ta përdorni arrëmyshkun për të trajtuar pagjumësinë.

Përzieni ¼ lugës arrëmyshk me një filxhan ujë të ngrohtë. Konsumojeni 4-5 orë para se të flini.

Bëni kujdes duke e përdorur, jo më shumë se masa e rekomanduar sepse mund të sillet si një toksin në trup duke shkaktuar dhe halucinacione.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Katër rrjedhje vaginale që janë normale dhe dy të tjera që kërkojnë kujdes mjekësor

A ndihmon soda e bukës me aciditetin në stomak?