Krem nga majdanozi – melhemi i mrekullueshëm me shumë përfitime!

Keni probleme me qarkullimin e gjakut, venat e zgjeruara ose celulit – ja zgjidhja e thjeshtë që mund ta përgatisni në kuzhinën tuaj.

Përbërësit për krem:

  • 50 g gjethe të freskëta të majdanozit;
  • 120 ml vaj ulliri;
  • 10 g dyllë të bletëve.
Përgatitja:

Piqeni majdanozin në vaj rreth gjysmë ore. E përzieni gjithë kohës. Pas gjysmë ore ato duhet të marrin ngjyrë të errët. E derdhni masën në një kavanoz të vogël, e mbyllni dhe e vendosni në vend të ngrohtë 2-3 ditë. Mund të shtoni vaj eterik të livandës. Pas 3 ditësh përzierjen e ngrohni dhe e kaloni përmes gazës sterile. Përsëri e ngrohni dhe shtoni dyllin. Kremin mund ta përdorni edhe për masazh. Përmes masazhit më mirë do ta përmirësoni qarkullimin. Bëni masazh, sidomos këmbëve.

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/femina15/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/femina15/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Shenjat e fshehura të kancerit tek fëmijët që asnjë nënë nuk duhet t’i injorojë!

E gjithë bota po ha banane të pjekura. Këtu është arsyeja përse!