Kripë dhe vaj, përzierja që do t’jua largojë dhimbjet për disa vjet

0 476

Ky ilaç i mahnitshëm natyral lehtëson dhimbjen e osteoporozës dhe pas përdorimit të këtij ilaçi, nuk do të ndjeni dhimbje për disa vjet. Ky ilaç përdoret për të bërë masazh dhe përgatitet me vaj vegjetal dhe kripë deti.

Përzierja mjekësore kërkon 10 lugë gjelle kripë dhe 20 lugë gjelle vaj (ulliri, luledielli).

Përgatitja:
Përziejini vajin dhe kripën në një shishe qelqi. Mbylleni atë. Pas disa ditësh do të fitoni një masë të plotë.

Përdorimi:
Çdo mëngjes duhet të bëni masazh te rruazat e shtyllës kurrizore, ose në vendet ku mendoni se ndjeni dhimbje. Fillimisht niseni masazhin me nga 2-3 minuta çdo ditë, duke shtuar 2-3 minuta të tjera çdo ditë, derisa të arrini në kohën totale të masazhit prej 20 minutash në ditë.

Pas përfundimit të masazhit, fshijeni qafën me një peshqir të lagur dhe të ngrohtë.

Kjo procedurë mund të shkaktojë acarime të vogla të lëkurës. Prandaj, pas përfundimit të masazhit, fshijeni lëkurën me një pecetë të thatë dhe më pas hidhni pudër fëmijësh në lëkurë.

Rezultati i këtij trajtimit 10-ditor stimulon qarkullimin e gjakut dhe përmirëson rigjenerimin e muskujve dhe indeve të eshtrave. Pas 8-10 procedurave do ta vini re ndryshimin.

Gjatë procesit mund të keni marrje mendsh, por kjo nuk ndodh shpesh. Si rregull, trajtimi i osteoporozës në këtë mënyrë nuk ka efekte anësore dhe siguron rezultate të shkëlqyera.

Gjithashtu mund të lexoni
Komentet
Po ngarkohet...