Ky është trendi i grimit të syve që duhet ta aplikoni për këtë vjeshtë (Foto)

Po vjen stina e vjeshtës, e cila është e pasur me tendenca si në veshje, por edhe në grim, sidomos në grimin e syve dhe linjave të vizatuara me tush apo edhe “smokey eyes”.

Bëhet fjalë për një trend, i cili kërkon vendosjen e hijes në hapësirën midis syve dhe hundës.

Përzgjedhja më e mirë janë ngjyrat e çelëta, meqë ashtu do t’i bëni sytë t’ju duken më të mëdhenj, ndërsa nuancat e errëta i zvogëlojnë sytë…

Sa i takon buzëkuqit ju mund ta kombinoni me ndonjë ngjyrë tjetër të hijes, por edhe vetvetiu me ndonjë ngjyrë të ndezur, gjë që do të jetë tejet e veçantë dhe do ju bëj që të bini në sy, nëse keni parashikuar një mbrëmje romantike apo një party me miqtë.

What do you think?


Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/femina15/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/femina15/public_html/wp-content/plugins/snax/includes/votes/template.php on line 43
0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Kur gjinekologia zbuloi se kisha kiste dhe mioma, piva këtë dhe u zhdukën për vetëm 4 ditë!

Rregulla të arta për kujdes pjesëve intime të trupit