in

Ky është trendi më i fundit për detoks të trupit dhe eliminim të celulitit!

Po shfaqen...

Furça e thatë është mjaft popullore për trajtimin e lëkurës së thatë e me celulit. Praktika me furçë përfshin pastrimin tërësor të lëkurës së thatë dhe zakonisht bëhet para dushit. Shërben për të masazhuar lëkurën problematike, për t’i mundësuar kësaj të fundit detoksifikimin dhe reduktimin e celulitit.

Ky trajtim do ta hidratojë lëkurën, do të përmirësojë gjendjen e saj, si dhe do të heqë lëkurën e vdekur e të thatë.

Kur është fjala për detoksifikimin, furça e thatë i ngjan masazhit.

“Presioni i lehtë ndaj lëkurës suaj dhe drejtimi në të cilin mbani furçën, ndihmon të lëvizni lëngun limfatik në nyjet limfatike”, shpjegon Robin Jones, drejtor i spa.

Po shfaqen...
4 përfitimet e pastrimit të thatë të lëkurës
1. Ndihmon në nxitjen e sistemit limfatik

Furça e thatë ndihmon në transportimin e sistemit limfatik të qelizave të bardha të gjakut dhe eliminimin e ngritjes toksike në nyjet limfatike.

2. Ndihmon shëndetin e veshkave dhe përmirëson tretjen

Edhe pse duket se nuk janë të lidhura, ekziston një lidhje e fortë midis lëkurës, funksionit dhe shëndetit të veshkave dhe sistemit të tretjes.
Masazhimi i nyjave limfatike ndihmon në eleminimin e mbetjeve toksike dhe të ujit të tepërt. Furça e thatë e lëkurës ndihmon veshkat të punojnë shumë më lehtë.

3. Menaxhimi i stresit

Larja e lëkurës mund të jetë relaksuese, sepse ky ritual ditor është mënyra ideale për të menaxhuar stresin. Ndjehet si një masazh i plotë trupor, ndoshta më pak i çrregullt. Duke zbutur muskujt tuaj, kjo praktikë e thjeshtë do t’ju ndihmojë të gjeni në pak çaste qetësinë dhe relaksin e dëshiruar.

4. Miku më i mirë i lëkurës suaj

Furça e thatë eliminon qelizat e vdekura të lëkurës dhe ndihmon në parandalimin dhe eliminimin e celulitit.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

A e keni ditur këtë për ananasin?

Sheqeri i tepërt mund t’ju vrasë! Tregohuni të vëmendshëm ndaj këtyre shenjave!