in

Largimi i njollave në rroba nuk funksionon me detergjent? Duhet t’i mësoni këto truqe…

Po shfaqen...

Çfarë përdorni për t’i larë ato rroba që njollosen nga ushqimet e ndryshme? A janë ata pastrues të kushtueshëm?

Nganjëherë edhe pastruesi më popullor i njollës nuk mund t’i lajë disa njolla në rroba të bardha.

Mirëpo, me ndihmën e disa përbërësve natyral, ju mund t’i bëni rrobat tuaja të pastra dhe të bardha.

Juve nuk do t’iu duhet të shqetësoheni për ekspozimin e rrobave tuaja ndaj kimikateve, si detergjentët komercial

Më poshtë, gjenden 3 truqe me të vërtetë efektive, për t’i larguar njollat në rroba.

Po shfaqen...
1. Soda e bukës

Hidhni 4 litra ujë në një legen plastik dhe shtoni një filxhan sodë buke. Pasi të shkrihet në uje, vendosni rrobat me njolla dhe lini të qëndrojnë për disa minuta. Ngjyra e tyre origjinale do të fillojë të shfaqet sërish.

2. Aspirina

Mbusheni legenin plastik me ujë dhe shtoni 6 aspirina të grimcuara. Vendosini rrobat në ujë dhe lëjini përreth 30 minuta. Më pas, lani ato siç bëni gjithmonë, me detergjentin tuaj. Pas këtij veprimi, rrobat tuaja do të jenë të bardha dhe të pastra sërish.

3. Limon dhe uthull

Përziejini në sasi të barabarta të dy përbërësit dhe lajini rrobat tuaja. Njollat do të zhduken menjëherë pasi t’i lani me këta përbërës.

Përveç kësaj, ato do të marrin edhe një aromë të mrekullueshme.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Me marrjen e këtyre ushqimeve, jeni duke i ushqyer qelizat e kancerit!

Ja si mund ta hiqni ujin në gjunjë në mënyrë natyrale