Lëngu më i shëndetshëm në botë: Shëron dhembjet e nyjave dhe shpinën, pastron gjakun nga helmet!

0 267

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Kjo pije ju rekomandohet madje edhe nëse nuk keni kurrfarë vështirësish.

Me dhembjet në nyja dhe në shpinë ballafaqohet një numër i madh njerëzish. Personat të cilët vuajnë nga këto probleme e dinë mirë sesa i pengojnë në aktivitetet e përditshme.

Megjithatë, nuk duhet të pikëlloheni, sepse natyra gjithmonë na ofron zgjidhje!

Provoni ilaçin natyral i cili do të bëjë që dhembjet e nyjave dhe të shpinës me shpejtësi të madhe të kalojnë apo të zbuten dukshëm!

Përbërësit: 1 portokall, gjysmë ananasi, 2 dardha, 1 limon, 2 degë selinoje, një copë e vogël rrënje xhenxhefili (gjysmë cm apo 1 cm), dhe po aq shafran, 1 lugë vaj kokosi.

Përgatitja: Pemët qëroni dhe pritni, shafranin dhe xhenxhefilin pastrojeni. Të gjithë përbërësit përzieni në blender. Masën e përftuar ruajeni në frigorifer.

Konsumoni nga një gotë në ditë.

Kjo pije mund të pihet lirisht madje edhe nëse nuk vuani nga vështirësitë e përmendura më sipër, sepse është shumë e shëndetshme.

Të gjithë përbërësit veprojnë si antioksidantë, nxjerrin jashtë toksinën nga qarkullimi i gjakut, zbusin inflamacionin, dhembjet, por besohet që edhe i vrasin qelizat e kancerit.

Gjithashtu mund të lexoni
Komentet
Po ngarkohet...