in

Mahnitëse: Kjo recetë heq 80 për qind të helmeve dhe metaleve të rënda nga trupi!

Po shfaqen...

Lirisht mund të thuhet se koriandri është një nga detoksuesit më të butë dhe më efikas për metalet e rënda dhe helmet tjera.

Poashtu, duhet të dini se koriandri heq me efikasitet merkurin nga trupin. Ekspertët thonë se metalet e rënda lidhen me shumë sëmundje të rënda, përfshirë kancerin, sëmundjet e zemrës, sëmundjet e veshkave, mushkërive dhe të eshtrave.

Kjo perime është e pasur me nutriente dhe minerale si kalium, kalcium, mangan, hekur dhe magnez. Përmban edhe vitamina A dhe K. Po ashtu është vërtetuar se ka efekt antiseptik, kundër kërpudhave dhe kundër inflamacioneve, qetëson infeksionet dhe pastron organizmin.

Po shfaqen...

Mund ta përdorni në gjellë apo në lëng, por në fillim duhet ta bluani.

Receta me koriandër
Përbërësit:
  • një grusht të imtësuar dhe të bluar koriandër organik,
  • lëng molle,
  • gjysmë gotë ujë
Përgatitja:

Kjo recetë është shumë e thjeshtë për t’u përgatitur. Matini të gjithë përbërësit dhe derdhini në blender dhe përziejini derisa të përzihen mirë. Rezultatet do t’ju mahnisin.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

8 simptomat e kancerit të qafës së mitrës që çdo grua duhet t’i njohë!

5 ushqimet që mbajnë nën kontroll çrregullimet hormonale, detoksifikojnë trupin dhe mbrojnë shëndetin e gruas!