Maska natyrale më e mirë se botoksi!

0 620

Receta që e gjeni më poshtë është e jashtëzakonshme. Mund të jetë edhe një mundësi që të anashkaloni operimet estetike, jo më kot thuhet se është më e mirë se botoksi.

Është një maskë që bën “lifting” të fytyrës tuaj, dhe mund të largojë edhe 10 vjet nga fytyra juaj.

Salonet e shtrenjta të bukurisë kryejnë trajtime të ndryshme kozmetikore që mund të zëvendësohen lehtësisht nga kjo masë super-efektive.

Madje disa njerëz edhe e konsiderojnë si ekuivalente me botoksin, por e mira e kësaj maske është se është krejtësisht natyrale dhe mund ta bëjë lëkurën tuaj të duket edhe më bukur, edhe më e re se sa kur përdorni botoksin.

Përbërësit:
  • 1 e bardhë e vezës
  • Gjysmë luge çaji lëng limoni
  • Gjysme luge çaji vaj kokosi
Përgatitja:

Merreni një vezë me madhësi të mesme dhe ndajeni të kuqen e vezës nga e bardha. Më pas vendoseni të bardhën e vezëz në një enë të vogël, tundeni atë mirë derisa të krijohet një shkumë. Shtojeni lëngun e limonit dhe vajin e kokosit. Përziejini mirë.

Para se ta vendosni këtë maskë në fytyrë, pastrojeni mirë fytyrën tuaj. Lëreni maskën të qëndrojë për 10-15 minuta. Më pas largojeni maskën duke përdorur ujë të ngrohtë ose çaj kamomili.

Gjithashtu mund të lexoni
Komentet
Po ngarkohet...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. AcceptMë shumë