Maska natyrale më e mirë se botoksi!

Receta që e gjeni më poshtë është e jashtëzakonshme. Mund të jetë edhe një mundësi që të anashkaloni operimet estetike, jo më kot thuhet se është më e mirë se botoksi.

Është një maskë që bën “lifting” të fytyrës tuaj, dhe mund të largojë edhe 10 vjet nga fytyra juaj.

Salonet e shtrenjta të bukurisë kryejnë trajtime të ndryshme kozmetikore që mund të zëvendësohen lehtësisht nga kjo masë super-efektive.

Madje disa njerëz edhe e konsiderojnë si ekuivalente me botoksin, por e mira e kësaj maske është se është krejtësisht natyrale dhe mund ta bëjë lëkurën tuaj të duket edhe më bukur, edhe më e re se sa kur përdorni botoksin.

Përbërësit:
  • 1 e bardhë e vezës
  • Gjysmë luge çaji lëng limoni
  • Gjysme luge çaji vaj kokosi
Përgatitja:

Merreni një vezë me madhësi të mesme dhe ndajeni të kuqen e vezës nga e bardha. Më pas vendoseni të bardhën e vezëz në një enë të vogël, tundeni atë mirë derisa të krijohet një shkumë. Shtojeni lëngun e limonit dhe vajin e kokosit. Përziejini mirë.

Para se ta vendosni këtë maskë në fytyrë, pastrojeni mirë fytyrën tuaj. Lëreni maskën të qëndrojë për 10-15 minuta. Më pas largojeni maskën duke përdorur ujë të ngrohtë ose çaj kamomili.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Kurrë nuk do të keni stomak të rrafshët nëse i konsumoni këto ushqime të shëndetshme!

Receta që ndihmon në uljen e nivelit të treglicerideve dhe sheqerit në gjak. Është 100 % e sigurtë dhe natyrale!