Me këtë lëng, për katër ditë do të keni lëkurë të shkëlqyer

0 251

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Mjafton që të pini një gotë me këtë përzierje për çdo ditë dhe në ditën e pestë, do të vëreni ndryshimin.Lëkura juaj do të jetë pa njolla dhe do të merr një shkëlqim të këndshëm. Madje, edhe të bardhët e syze, do të kenë ngjyrë më të hapur.

Por, kujdesuni që ta pini të ftohtë, andaj shtoni akull.

Përbërësit:

  • Kubëza akulli;
  • Një futë me spinaq: Është i pasur me hekur dhe kalium, ndërsa është i pasur edhe me lutein, që bën shkëlqimin e të bardhese të syrit;
  • Një grusht me lakërishte: Është i pasur me antioksidant, pasi ka më shumë hekur se spinaqi dhe më shumë kalcium se qumështi;
  • Një grusht me majdanoz: Majdanozi është vlerësuar si superushqim. Ka nivelin më të lartë të vitaminës C, se çdo bimë tjetër, përmban vita-keratinë, që është e mbështjellë me vitaminë A, që rinovon qelizat e lëkurës. Klorofili dhe vitamina K, ndihmojnë në mënjanimin e fryrjes së fytyrës dhe largon jastëkët e zinj nën sy;
  • Gjysmë avokado e qëruar, një dardhë dhe një limë.

Futini të gjitha në përzierëse dhe pini lëngun më pas.

Gjithashtu mund të lexoni
Komentet
Po ngarkohet...