in

Me një ilaç si ky, dhimbjet në gjunj i takojnë të së kaluarës!

Po shfaqen...

A ndjeni shpesh dhimbje në gjunj, e pos dhimbjes janë edhe të ënjtur? Dhimbja mund të shfaqet si pasojë e lëndimeve, nga artriti apo struktura e dobët e eshtrave. Por, nuk keni pse të brengoseni, sepse ekziston ilaçi i thjeshtë natyral që e zgjidh këtë problem.

Kripa dhe e verdha e vezës

Do të duhej që thjesht t’i përzieni këta dy përbërës, dhe ta aplikoni përzierjen aty ku keni dhimbje (gjurin e ënjtur), e më pas ta mbuloni me folie dhe të vendosni fashën elastike. Ndërrojeni pastën pas dy orëve dhe bëni së paku pesë doza si kjo në ditë.

Po shfaqen...

Të verdhat e vezës përmbajnë vaj dhe minerale që përmes lëkurës depërtojnë në asht. Magnezi që gjendet në kripën e kuzhinës ul të ënjturat në inde dhe ndikon në pakësimin e të ënjturave duke ofruar relaksim natyral të muskujve.

What do you think?

1 point
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Po, gjatë ciklit menstrual mund të shtoni peshë!

Ide e keqe: Përse bananet nuk janë të dobishme për kafjall?