in

PËR TË QARËPËR TË QARË HAHAHAHA WOWWOW DASHURIDASHURI I INATOSURI INATOSUR TËRHEQËSTËRHEQËS BOSSBOSS BUDALLABUDALLA

Melhemi i zi: Maska nga përbërësit natyralë, e cila fshin vitet nga fytyra!

Po shfaqen...

Dëshironi fytyrë të shkëlqyeshëm dhe pa rrudha? Kjo është ëndërr e çdo femre. Mund ta arrini këtë në mënyrë krejtësisht natyrale. Provoni melhemin e zi.

Ku fshihet sekreti i tij? Sekreti i melhemit të zi është në përbërësit natyralë – vaji i farave të kungullit dhe dylli i bletëve. Në hulumtimin “Cilësitë fiziko-kimike të vajit të farave të kungullit dhe shërimi i akneve vulgaris” është analizuar efekti i këtij vaji në lëkurë dhe efikasiteti kundër proceseve akute kronike inflamatore të lëkurës.

Në hulumtim janë treguar fotografitë e njerëzve para dhe pas dhe është evidente që përmirësimi i lëkurës së fytyrës pas vetëm tre tretmanëve me ekstrakt vaji, madje në 95% të rasteve.

Efekti anti-rrudhë

Vaji i kungullit është shumë i pasur me antioksidantë, të cilët ngadalësojnë procesin e plakjes së lëkurës dhe ka nivel të lartë të thartirave yndyrore.

Këto substanca ushqyese mbrojnë lëkurën nga dëmtimet dhe shtojnë elasticitetin e saj.

Ten i unifikuar i lëkurës

Vaj i kungullit i vlefshëm unifikon tenin, sepse është i pasur me vitaminat A, C dhe E, për të cilat dihet që nxisin krijimin e qelizave të shëndetshme të lëkurës.

Po shfaqen...

Maska

Nevojiten:

  • një lugë vaj kungulli,
  • një lugë e plotë e vogël mjaltë,
  • 2 lugë sheqer i vrugët,
  • gjysmë filxhani jogurt.

Përgatitja:

Të gjithë përbërësit përzieni sa më mirë, mbani në fytyrë 10 minuta dhe shpëlani me ujë të vakët. Në fund mund të qitni kremin tuaj të zakonshëm për fytyrë. Për lëkurë të hidratuar, të butë, të shkëlqyeshme përdorni maskën për fytyrë së paku një herë në javë.

What do you think?

2 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Dietë e shpejtë me rezultate të shkëlqyeshme: tranguj dhe jogurt për humbje peshe në vetëm 5 ditë!

Nuses i merr flakë fustani, videoja e dasmës shqiptare shpërndahet në internet (VIDEO)