Mësoni se sa shpesh duhet të bëni dashuri nëse jeni në një lidhje të gjatë!

Se sa herë duhet të bëjmë dashuri në jetën bashkëshortore është një pyetje sa interesante, por dhe me shumë përgjigje.

A mundet dikush t’i japë përgjigje të saktë kësaj pyetjeje?

Janë përpjekur t’i përgjigjen shpesh studime të shumta, por secili nga këta ka dhënë rezultate të ndryshme. Mirëpo, një studim thekson se çiftet e moshës së mesme bëjnë dashuri një herë apo dy herë në javë.

Natyrisht, edhe mosha mund të ketë rolin kryesor.

Çiftet e reja bashkëshortore në moshën njëzet dhe tridhjetëvjeçare bëjnë jetë më të pasur seksuale dhe ndodh që të bëjnë dashuri edhe nga disa herë në ditë. Tek çiftet më të moshuara, por që janë një kohë të gjatë në bashkëjetesë, e praktikojnë pak më rrallë seksin.

Pra, përgjigje të vërtetë për pyetjen e shtruar në fillim të këtij teksti nuk ka.

Çështja kryesore është kompromisi. Brenda një jave duhet bërë aq dashuri sa u përshtatet të dy partnerëve.

Për të marrë përgjigjen personale, është e domosdoshme që në jetën bashkëshortore të keni komunikim të hapur. Pra, ky është hapi i parë që çon në jetë të shëndoshë intime.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Gabimet që femrat bëjnë gjatë rruajtjes së zonës private!

Arsyet përse duhet të hani rrush të thatë në mëngjes!