A ndihmon soda e bukës me aciditetin në stomak?

Soda e bukës njihet si njëri nga “ilaçet shtëpiake” që qetëson dhimbjen e stomakut kur kemi problem me aciditetin.

Si produkt që bën pjesë tek alkalinet ndihmon me neutralizimin e acidit në stomak, megjithatë duhet të tregoni kujdes kur përdorni sodën e bukës.

Ky produkt nuk guxon të përzihet me ilaçe të tjera, dhe në qoftë se problemet me acidin në lukth vazhdojnë për më shumë se dy javë, duhet të vizitoni mjekun.

Aciditeti në stomak shumë shpesh shkaktohet nga konsumimi i ilaçeve, siç mund të jenë ato për osteoporozë.

Andaj, mjekët rekomandojnë konsumimin e ilaçeve me një gotë të plotë me ujë, para se të hani mëngjesin.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Comments

0 comments

Konsumoni ¼ e lugës nga kjo erëz dhe do t’ju zërë gjumi shumë shpejt!

Ky çaj në kafjall ju ndihmon të humbni peshë…